Më mbaj mend (për 1 muaj)


Elinel - Rrefim

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrefim".
3. Video është e këngës "Rrefim", por nuk këndohet nga Elinel.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Elinel - Rrefim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Këngë e albumit:

"O"

Komente

Asnjë Koment

17/07/2013

2013-07-16T23:18:47+00:00qyky qe jom -tutna vet
qe mes
njerzit jom te unte per
sukses
sdu me kon as nalt as
posht-po n'mes
ngjarje qe ndodhin
rreth meje lirojn stres
punte jon keq me pare e
une temen nuk e shes
tutna vet qe des
e shpesh m'kap nostalgjia
fmi qysh jom kon per menime e andrra t'mia
garant si plot kom pas qef mu kon pilot
s'kisha besu edhe me
thane najkush qe kom me
mrri me 1 dite si sot
brengat me ni dite ti sot
s'kishe mujt t'keshmet
me mi qite mi lot
sekretet e mia sjon
sekrete se mun mi dite
1 zot
qata kqyri mu bo sa ma i drejte
kqyri me vlersu jeten
jeta o e shtrejte
o per krejt si 1 dhurate qe
duhet me dite me q'mu
kaniher t'bohet bajat
e thu o ka m'ndodh veq mu
po kur t'bjen meteor mi
shpine duhet me dite me qu
mi shtregu dhomt e me
shti n'tru-une nuk jom
shpirt lig, e thu.
-----------------------
2x - kom 1 kimik,kom 1 leter
e sem vyne sen tjeter
per ata qe s'jetojne n'kete
bote-shini n'boten
tjeter
kom kogja dite perpara qe
m'vyne mi jetu
qdo hap perpara qe
ndermarr-ndermarr me
kujdes se s'guxoj me gabu
--------------------------------
kohen sun e kthej mrapa
duhna mu kallxu shum i
kujdesshem neper hapa
qa qes une perpara
s'jom k'tu me bo gara
fryti nuk del i mire nese e
mire nuk o fara
per kete arsye une kqyri qa
po mjelli
qdo mengjes i falenderohna
zotit syte qe i qeli
zemer gjone prej qe kom
lind zemren une nuk e msheli
me bekim t'nanes sfide qa
m'del perpara une shkeli
kom lone plot raste me
m'ik,jom kon 1far demeli
po s'jom dorzu edhe kur
se kom pa driten n'fund tunelli
skom mrri kutminacionin,ky
o veq temeli
kapitulli si i ri,i pa pervoje
me kto fjale pe msheli
nevoja per mu shprehe m'ka shti laps me mrehe
menimi qe jom i pa dobishem
diku larg u zbehe hun
bashk me laps e leter jom
makine e shkrimit
n'dhome ku ka mikrofon e di
jom n'kabine t'rrefimit
njeri i fort veten ti
smunesh me majte me hile
njeri i sukseshem per mu
o ai qe mrrine ne majte
familje
ka plot njerz n'stress qe
jon tu kajt per zgjidhje
tu u lute n'vesh t'shurdht
me krejt shpirtin tu bo
thirrje
se fmive t'tyne ju bojne muzikalitet
zorrte
po apet se apet
jeta na mson mu bo t'fort
-----------------------
2x - kom 1 kimik,kom 1 leter
e sem vyne sen tjeter
per ata qe s'jetojne n'kete
bote-shini n'boten
tjeter
kom kogja dite perpara qe
m'vyne mi jetu
qdo hap perpara qe
ndermarr-ndermarr me
kujdes se s'guxoj me gabu
--------------------------------


Ky tekst u dërgua nga  ValdrinNR
Më Shumë Këngë Nga Elinel:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet