Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elinel - Mal Me Heda  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

31/05/2014

2014-05-31T13:00:01+00:00Dulë diçka prej toke vrejta
Ngul shihkam vullkan me heda
Një fushë t'mbushur me filtera
Dhe një mal të mbushur fleta
Bash në kohë të duhur gjeta
Pa u bo gips, e strejt unë meta
Se një kyçje më fryu era
Pjesa tjetër e preme n'xhepa

Pashë dy miq dhe i përshëndeta
Kishin pasur nja dy fleta
Mirëpo mua s'më kish' mbetë
Asnjë hed i vockël n'xhep
Dhe në treg ata më thirrën
Mora pelën më të mirën
Koka shkru ky mazi i shkretë
Për ni hed pa nanë me metë
Për dy pesa pelën shitëm
Dhe me vrap ne malin ngjitëm
Por n'xhandarët seç ne ramë
Tu e llepsht' ata na panë
Heu kuku qa i bana vetës
Kaq i ri me i dhanë fun' jetës
Për ni kyçje m'qoroditën
N'shpi si t'shkoj, bagëtitë më ikën

2x:
Dulë diçka prej toke vrejta
Ngul shihkam vullkan me heda
Një fushë t'mbushur me filtera
Dhe një mal të mbushur fleta
Bash në kohë të duhur gjeta
Pa u bo gips, e strejt unë meta
Se një kyçje më fryu era
Pjesa tjetër e preme n'xhepa


Ky tekst u dërgua nga  metinnbb
Më Shumë Këngë Nga Elinel:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet