A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Elinel - Psimfoni


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/04/2019

2019-04-07T13:00:08

Une kush jom
mu ëm takon
Ti qe menon
qe mun dirigjon-
GJON!

Ni zhgënjim që se ke pa
me sy tu najher'
Vetbesim që fjala jem kur t'bjen n'vesh ta merr

*
Rrugtë jon' t'mushta përplot psikopata
E nuk kthehen n'shpi kurr me durë t'thata
S'ka rëndsi viti, as dita, e as data
Luftën n'gjene s'pritojnë mu përgjakë kta
Ktu njerzt martohen për me qitë me automata
Kena krejt popullata, krejt si manjaka
Kur t'mungon ispata, t'prehet nafaka

[Refreni]
Ti po don me ni 1 psimfoni
E di që ki xhelozi po s'guxon me shprehë se ta q* - JAH!
Kshtuqë, ma mirë majë qetsi
E di që ki xhelozi, po mos i hin rrugve t'mija

Du qetsi po sëm lojnë menimet
Muj mu dokë n'qetsi po mu nuk ëm dihet (A-AH)
Mrena n'kry tem se din qa zihet
Mos u mashtro se qifti yt sëm dhimet (A-AH)
As qifti yt sëm dhimet (A-AH)
As jeta jote sëm dhimet (A-AH)
As shpirti yt sëm dhimet, qata majë menimet për veti se sdihet..
..çka ndodhë!

*
S'lejoj as qerrpikin ti me ma prekë
Ma perpara dekë, damartë sterrpikin me gjak përpjetë
E kush k*ri t'vet kush je
Kur rrezikin ti lypë me gjetë
Nëse rrezikon ni jetë
atherë rrezikon me dekë (PO)

T'kapi pince ce-ce ce-ce...cetë
Grimca ma qe qe-qe qe-qe...qetë qetë qetë (machete)
Munesh me urrejtë prej distancës
Gabon afrohesh bohesh pasagjer i ambullantës (E E E-EJ)

*
Une kush jom
mu ëm takon
Ti qe menon
qe mun dirigjon-
GJON!

Ni zhgënjim që se ke pa
me sy tu najher'
Vetbesim që fjala jem kur t'bjen n'vesh ta merr

*
Rrugtë jon' t'mushta përplot psikopata (e thash bre qito, tjetër, tjetër)
Ta boj mishin dreadlock
Kshtuqe mos ëm fol, shok
E majë bishën si rob
T'prangosun fort n kokë
Une si thom me bo keq, po dreqi i thotë (AHA)
Po nejse për njerzt sot dreqi o' zot
Panikë, panikë, panikë
Kuku qa thash!
Me tërfurka n'dorë popullata krejt n'marsh

[Refreni]
Ti po don me ni 1 psimfoni
E di që ki xhelozi po s'guxon me shprehë se ta q* - JAH!
Kshtuqë, ma mirë majë qetsi
E di që ki xhelozi, po mos i hin rrugve t'mija

Du qetsi po sëm lojnë menimet
Muj mu dokë n'qetsi po mu nuk ëm dihet (A-AH)
Mrena n'kry tem se din qa zihet
Mos u mashtro se qifti yt sëm dhimet (A-AH)
As qifti yt sëm dhimet (A-AH)
As jeta jote sëm dhimet (A-AH)
As shpirti yt sëm dhimet, qata majë menimet për veti se sdihet..
..çka ndodhë!

e-Cards (1)

2019-04-08 19:07:55
Rrugt jon t'mushta
përplot psikopata
E nuk kthehen n'shpi
kurr me durë t'thata
S'ka rëndsi viti
as dita e as data

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019