TEKSTESHQIP

Elinel
Dashni
Lyrics

S'osht e lehtë me t'thanë lamtumirë
tu e ditë që veq me ty unë po nihna mirë HAH
kalun shum vjet e sot u bo boll ma
shoqnia jem me ty nuk o nër kontroll ma

S'o që s'kena pas kohë t'mira me dill
po prind e mi kurr s'kishin aprovu ni dashni tillë
arsya pse vuj, arsya pse shkruj
boll mirë e din që luj kur t'shoh n'dorë tjetërkuj se

Jena kon bashk dyt si t'pandashem
jena nda kom prit ntakim e ardhshem mu pa
me tkallzu sa mke mungu
e mem kallzu n'qetsi sa djegesh per mu pffffff

po po get që s'jom i vetmi që djegesh per to
cilli do t'o i gatshëm ti shkon bon lojna epshësh me to
pe kom tshtir me fol qa ndjej
me qu n'fund qa nisa ishalla forca gjej

DASHNI JOM KA FOLI PËR ME M'NI
SE KTA JON LOT E MI EDHE E DI QË
LAKMI S'JOM KA NI QË SKA UN DHE TI
PO DHEMBSHUNI PËR KTA T'RI QË I FLLIQE

Tash t'shoh qyshev me plot tjer
fillimi o' i omel po përfundimi i mjer
se n'kohë temën me ty gjdo princip kisha thy
e fjala lamtumirë po mi qet lot n'sy n'sy

besom me shpirt e thom shum jom merzitë
se s'ma ka kap truni që munët me ardh kjo ditë
farën për mu rrit me lot e kom ujitë
njerëz n'moshë që po mirrën me ty o për mu gërrditë

pasioni jem për ty ke tu m'kushtu mu jetën
jo që mo nuk tdu ty po ma shum jom ka du un vetën
se lypi iluzionin pe lypi veq t'vertetën
që ti s'ma dhe kurr sa ke me mu kallzo t'vertetën

pres përgjigjie tu harru që ti nuk folë
veq pret momentin me prish n'men ato që t'puthë ty n'gojë
puthjët pi anës teme muj me t'thon ty harroj kurvë
kur te kryn me mu dije që me mu sun pajton kurrë

DASHNI JOM KA FOLI PËR ME M'NI
SE KTA JON LOT E MI EDHE E DI QË
LAKMI S'JOM KA NI QË SKA UN DHE TI
PO DHEMBSHUNI PËR KTA T'RI QË I FLLIQE

DËRGOI: