Elios Shuli
Elios Shuli

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Jeton në
  • Tiranë
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 26 Qershor 1999
  • Horoskopi:
  • ♋ GaforrjaBiografia

BIOGRAFIA: Elios Shuli është një autor këngësh i njohur. Karriera e Elios Shulit nisi pikërisht këtu... në TeksteShqip.com. Ai është një nga njohësit më të mirë të diskografisë shqiptare ndër vite. Kontributi i tij për ta kthyer këtë faqe në një enciklopedi të muzikës sonë, ka qënë i jashtëzakonshëm. Sot ai është një moderator profesionist, aktor, showman në Top Media. Por dashuria e tij e parë, muzika, vazhdon të mbetet në fokusin e tij dhe Elios është sot autor i tekstit të disa këngëve në shqip....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1