Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Dashuria E Pare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Ishte nje mbremje
...kur ne mbetem vetem (vetem),
ti afer meje si asnjehere me pare,
prej atehere
Â…gjithçka une per ty ndjeva (ndjeva),
prita momentin ne te jemi bashke........

Deshiroj qe ta kuptosh,
se per ty une kam nevoje,
tani bashke qe u takuam,
nuk di se ç'ka t'tregoj,
dua te zgjohem bashke me ty,
kur mengjesi te agoje,
endrren time te perflakur
bashke ta perjetojme...

(refren)
Ti veç pret, asgje nuk flet,
shpirtin ta rremben stuhia,
te rrjedh loti, te rrjedh gjaku,
veç njehere shkon vajzeria
(dy here)

(perseritet nga fillimi)


Ky tekst u dërgua nga Burbuqe


Akordet:

------------------------------------------|
------------------------------------------|
---12--11--12--14--12--11--12-----|
---------------------------------------14|
------------------------------------------|
------------------------------------------|


------------------------------------------|-------------------|
------------------------------------------|-------------------|
---12--11--12--14--12--11--12-----|-----12--14-----|
---------------------------------------14|-------------------|
------------------------------------------|-------------------|
------------------------------------------|-------------------|

------------------------------------------|----------------------|
------------------------------------------|-------------15--17-|
---12--11--12--14--12--11--12-----|-12----14-----------|
---------------------------------------14|-----------------------|
------------------------------------------|-----------------------|
------------------------------------------|-----------------------|

pjesa tjeter eshte dicka e tille

-----------------------------------------|---------------
-----------------------------------------|---------------
-----------------------------------------|---------------
----2-2-2-2-dhe ndryshon--4-4-4-|----dhe keshtu me radhe
----0-0-0-0---------------------2-2-2|--------------------------
-----------------------------------------|---------------Elita 5
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/1997


Elita 5 - Dashuria E Pare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuria E Pare".
3. Video është e këngës "Dashuria E Pare", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 0