TEKSTESHQIP

Elita 5
Dahuria Eshte Dicka Tjeter
Lyrics

Cfare mendon moj ti voglushe
Pa ty jeta sdo te ishte
Kjo shëmti e mrekullueshme
Enderr kaq e pa aritshme
Gabohesh nese shpreson
Se ti i jep lavdi
Kesaj kohe te ndyre
Qe e vrasim te dy

(refreni)2x
Dashuria (dashuria) eshte diqka tjeter, nje ender (nje ender) sa bota e vjeter.

Mos kujto se une voglushe
Ate dite kur ti mos t'jesh
Do te heq dore une nga jeta
Dhe te shtrihem e te vdes
Ne genjehemi me te
Lozim perkohësisht
Kurse jeta me ne
Luan vazhdimisht

(refreni)4x
Dashuria (dashuria) eshte diqka tjeter, nje ender (nje ender) sa bota e vjeter.

DËRGOI: