Official Video

Eliza Hoxha - E Dua Kete Vend  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/10/2010

2010-10-26T18:29:28Lart e poshtë bredhë
Tjetër emocion gjejë
Prapa s'dua të kthej
Dicka më shumë më ngroh
Sa më shumë që shoh
Bukurinë tënde sa më shumë e njoh

S'dua më të lëndohesh
S'dua më ti kështu të trajtohesh
S'dua dhe s'mundem më kështu të duroj
Fytyrën tënde kur dikush shëmton

Se kuptoj këtë apati
Ironi e shprehur s'dua më as ta di
Shumë shpresoj se do ta gjejë
Rrugën time, dritën time
Përgjigjen si të shpëtoj unë ty

Bëjë më shumë dhe thuaj
E dua këtë vend e dua
Tash thuaj me mua
E dua këtë vend e dua
Mund ta ndjesh tani dhe në ajër
Ditë e re po fillon, mos shiko më pas
Ta dua ta mbroj, tutje ta zhvillojë
Kjo është sh'pija ime vehtes ja kujtoj

Ndjejë një turbullimë që më kaplon
Më ngulfatë e më robëron
Edhe një zgjidhje e kërkoj
Nga kjo gjendje sit ë shpëtoj

Se kuptoj këtë apati
Ironi e shprehur s'dua më as ta di
Shumë shpresoj se do ta gjejë
Rrugën time, dritën time
Përgjigjen si të shpëtoj unë ty...

Bëjë më shumë dhe thuaj
E dua këtë vend e dua
Tash thuaj me mua
E dua këtë vend e dua

Bëj më shumë, bëjë më shumë , bëjë më shumë...


Ky tekst u dërgua nga Eliza Hoxha
Më Shumë Këngë Nga Eliza Hoxha:

Më Shumë...