Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eliza Hoxha - Drejt Ardhmerise (Feat. Memli Krasniqi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Sot dite e re do fillon
Mengjesi i ri do agon
Nje dritare drejt ardhemerise hapet per mua dhe per ty

Kaluam dimrin e gjate
Mbijetuam ditet veq me shtrengate
Dhe sot eshte koha jone, nuk guxojme te mbesim vote
Vendosim per fatin tone

Uoooouoooooooh

2x refren

(Te gjithe se bashku)
(Ti ecem endrrat)
(E rinise)

(Te gjithe se bashku)
Shkojme drejt ardhemerise

------------------------

Tani per jeten time
Une vete do te marr vendime
Ashtu si dua dhe di me mireeeee
Ashtu si une kam deshire

Refren
(Te gjithe se bashku)
(Ti ecem endrrat)
(E rinise)

(Te gjithe se bashku)
Shkojme drejt ardhemerise

Uooouooooooh

(Te gjithe se bashku)
(Ti ecem endrrat)
(E rinise)

(Te gjithe se bashku)
Shkojme drejt ardhemerise

Memli rap:

Ju pata thene se nje dite do te jete me mire
Ashtu doli
Tani te gjithe jemi te lire
Dhe sot e mbarojna bashke me ne kete zor

Dhe kjo toke e shume-vuajtur me ne fund feston
Jeten e lire
Dhe paqen ne kete hapesire
Me nje deshire te jete edhe me mire
Dhe sot per te gjithe ne eshte fillim i ri
Drejto shrimin tend edhe ti ne ardhmeri(aha!)

(Te gjithe se bashku)
TE GJITHE SE BASHKUUUUUU
(Ti ecem endrrat)
(E rinise)

(Te gjithe se bashku)
Shkojme drejt ardhemerise

Uoooouooooooh

(Te gjithe se bashku)
TE GJITHE SE BASHKUUUUUUUUU HËËËËËM
(Ti ecem endrrat)
E RINISEEEEEE

(Te gjithe se bashku)
TE GJITHE SE BASHKU... SE BASHKU
(DREJT ARDHMERIRSEEEE)

(Te gjithe se bashku)
TE GJITHE SE BASHKUUUUUU
(Ti ecem endrrat)
(E rinise)

(Te gjithe se bashku)
Shkojme drejt ardhemerise

TE GJITHE SE BASHKU!
Eliza Hoxha
Featuring: Memli Krasniqi
Publikimi: 01/12/2000
Festivali: Nota Fest 2000
Teksti: Memli Krasniqi
Orkestrimi: Enis Presheva


Eliza Hoxha - Drejt Ardhmerise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Drejt Ardhmerise".
3. Video është e këngës "Drejt Ardhmerise", por nuk këndohet nga Eliza Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eliza Hoxha:


Komente 0