A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elizabeta Janaqi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Elizabeta Janaqi is a popular singer of Easy Listening & Korça's Traditional music. Ajo eshte nje kengetare e te gjitha kategorive muzikore. Në Maj 2009, Eliza merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Nje Dashuri Prane Meje". Më datë 15 Gusht 2018, Elizabeta Janaqi publikon videoklipin "Në Përjetësi". Më datë 14 Maj 2019, Irma Libohova publikon videoklipin "Hoje-Hoje", në bashkëpunim me Elizabeta Janaqin. Teksti i këngës u shkrua nga Irma Libohova, ndërsa orkestrimi u punua nga Alsked Rrenja. Videoklipi u prodhua nga kompani...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Olsa Pema

Ermira Babaliu

Kristina Deda

Viola Shqau

Megi Laska

Drita Ukaj

Adalena Seferi

Linda Sadiku

Morena Dyli

Tergita Gusta


Tags: Elizabeta Janaqi, Eliza

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019