A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elizabeta Marku

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  490
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Elizabeta Marku is a popular singer of Modern Traditional & Northern Albania Traditional music. Elizabeta Marku, një ndër ikonat e muzikës popullore shqiptare është një femër plot energji dhe pasion për profesionin që ka. Ka lançuar në tregun muzikor albumin e saj me vulë të kompozitorit të mirënjohur Edi Balili, i cili u mirëprit nga publiku. Sot, ajo është një ndër këngëtaret më të njohura dhe përsëri mbetet e thjeshte dhe komunikuese. E bukur, si gjithmonë dhe me shumë adrenalinë duket sikur kohën e sfidon dhe është gjithmonë në formë, s...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Best Of Elizabeta Marku (2018)

O Llokum O Sherbetli (2018)

Vajze E Bukur (2016)

Gezohu Moj Nene (2016)

Ti Me Beso (2015)

Moj Dadush (2013)

Po Digjem Prej Mallit (2012)

Moj Dashni E Vjeter (2011)

Ma Ben 8 Me 2

Mu Dogj Zemra


» Add A Song »

T'fala Nga Mergimi
T'kam Marak
O Llokum O Sherbetli
Vajze E Bukur
Zemren Degjova
Bukuroshe Jane Te Dyja
Boll E Mire Pa Babe Pa Nane
Kënga E Rexhës
Moj Dashni
Cigane, Cigane


Related Artists:

Irena Dedvukaj

Alma Velaj

Lindita Gjoka

Vida Kunora

Klea Balukja

Anjeze Gjeluci

Eriselda Aliaj

Eva Imeri

Vikena Kamenica

Jonida Maliqi


Tags: Elizabeta Marku, Elisabeta Marku, Elizabet Marku, Eli

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019