Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elizabeta Musliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  52
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Elizabeta Musliu është një këngëtare e njohur. Elizabetë Qarri Musliu, u lind në Gjakovë më 3 Gusht 1971. Studimet themelore i përfundoi në Fakultetin e Arteve në Prishtinë, ku mori titullin Pianiste e Diplomuar, ndërsa studimet posdiplomike i përfundoi në fushën e Pedagogjisë Muzikore në Universitetin “Kiril i Metodij” në Shkup dhe mori titullin Magjistër i Shkencave Muzikore. Nga viti 1993 ka punuar aktivisht si profesoreshë e pianos dhe korepetitore në shkollën e muzikës “Prenk Jakova” ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Antigona Rustolli

Antigona Sejdiu

Miradije Aliu

Sadete Shkodra

Shpresa Morina

Lora Braha

Fikrije Lushaku

Odeta Katundi

Sherife Sherifi

Alisa Baraku

Tags: Elizabeta Musliu, Elizabeta Qarri


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet