Elona Islamaj
Elona Islamaj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Elona Islamaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe jazz. Elona Islamaj e ndan profesionin dhe pasionin e saj për muzikën midis këngës dhe violinës, për të cilën është diplomuar në Universitetin e Arteve në Tiranë. Elona merr pjesë për herë të parë në Festivalin e Këngës, ndonëse është mjaft e angazhuar në jetën artistike të kryeqytetit me muzikën “live” ku spikat kryesisht në rrymat Blues dhe Jazz. Gjithashtu ka qenë pjesë e shumë produksioneve artistike të suksesshme si trajnere vokali dhe interprete ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0