Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

N'pritje

Data 22 Shkurt,
sot u zgjova shume heret,
nga dritarja e degjoj nje zog
qe me force i ciceron pranveres.
Edhe ai sikur une
duket i lodhur duke pritur,
per dite me drite dhe ngrohtesi
edhe ai duket i uritur...

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona76 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0