Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elsa Lila - Pyes Lotin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  78

Të flisja gjuhët e gjithë botës
e të mos ndjeja dashurinë
do isha si një gur i heshtur
këmbanë harruar në vetmi.

Të gjithë pasurinë e ndaja
të mos shihja varfëri
të digjej trupin do ta falja
e le të bëhej hi.

Së ëndrrat edhe shpresat
pa dashurinë janë thjesht një iluzion
ndaj dua o njeri, t'i fal pak dashuri
pa të çfarë është kjo botë, a e kupton?

(refren)
Se loti që pikon, një zemër lëndon
i vogël na duket, i madh sa një glob
o botë e di se ç'të mundon
se ka njerëz sot dhe duan vetëm lot
s'njohin dashurinë, s'njohin mirësinë.
-----------

Të flisja gjuhët e gjithë botës
e të mos ndjeja dashurinë
do isha si një gur i heshtur
këmbanë harruar në vetmi.

Të gjithë pasurinë e ndaja
të mos shihja varfëri
të digjej trupin do ta falja
e le të bëhej hi.

(Refreni)

Dashuria, ëndrra, shpresa
kë të zgjidhja nga të tria
dhe një natë lotin pyeta
mu përgjigj... DashuriaAkordet:

Intro :


e|----------------------------------------3/5-5/8-5p3h5p3\1p0-----|
B|-3/5-3h5p3h5p3h5-5\-1-1h3-5\-1-3p1h3p1--------------------------|
G|----------------------------------------------------------------|
D|----------------------------------------------------------------|
A|----------------------------------------------------------------|
E|----------------------------------------------------------------|

e|-0-3------------------------------------------------------------|
B|-----5\3-1-1h3p1h3----------------------------------------------|
G|----------------------------------------------------------------|
D|----------------------------------------------------------------|
A|----------------------------------------------------------------|
E|----------------------------------------------------------------|


C F
Të flisja gjuhët e gjithë botës
G C
E të mos ndjeja dashuri
C F
Do isha si një gur i heshtur
G C
Këmbanë harruar në vetmi.


C F
Të gjithë pasurinë e ndaja
G C
Të mos shihja varfëri
C F
Të digjej trupin do ta falja
G C
E le të bëhej hi.


Em Am
Se ëndrrat edhe shpresat
Em Am
Pa dashurinë janë thjesht një iluzion
F G
Ndaj dua o njeri, t'i fal pak dashuri
F G
Pa të çfarë është kjo botë, a e kupton?

C Am
Se loti që pikon, një zemër lëndon
F G
I vogël na duket, i madh sa një glob
C Am
O botë e di se ç'të mundon
F C
Se ka njerëz sot që duan vetëm lot
G
S'njohin dashurinë, s'njohin mirësinë.


C F
Të flisja gjuhët e gjithë botës
G C
E të mos ndjeja dashuri
C F
Do isha si një gur i heshtur
G C
Këmbanë harruar në vetmi.


C F
Të gjithë pasurinë e ndaja
G C
Të mos shihja varfëri
C F
Të digjej trupin do ta falja
G C
E le të bëhej hi.Interlude :

Em Am Em Am F
e|------------------------5------------------------------|
B|-8-8-8-5-5------8-8-8-8---5--------------5-8-5-8-------|
G|-----------7-5--------------7-5-7-5--5-7---------------|
D|-------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------|

G F G
e|-8-7-5-7-5-5---------5---5--5-7-8-10-------------------|
B|---------------6-6-8---8-------------------------------|
G|-------------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------|


C# Bbm
Se loti që pikon, një zemër lëndon
F# G#
I vogël na duket, i madh sa një glob
C# Bbm
O botë e di se ç'të mundon
F# C#
Se ka njerëz sot që duan vetëm lot
G#
S'njohin dashurinë, s'njohin mirësinë.


C# F#
Dashuria, ëndrra, shpresa
G# C#
kë të zgjidhja nga të tria
C# F#
dhe një natë lotin pyeta
G# C#
mu përgjigj... Dashuria

Elsa Lila - Pyes Lotin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pyes Lotin".
3. Video është e këngës "Pyes Lotin", por nuk këndohet nga Elsa Lila.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elsa Lila:


Komente 0