Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Valentin Veizi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Valentin Veizi është një autor këngësh shumë i njohur. Valentin Veizi është një prej kompozitorëve më të suksesshëm në Shqipëri, disa herë fitues çmimesh kombëtare dhe ndërkombëtare. Ai fitoi dy herë rrjesht Festivalin Kombëtar në vitet 1996 dhe 1997 me këngë të kënduara nga Elsa Lila. Ka mbaruar Akademinë e lartë të Arteve (Dega Kompozicion) në Tiranë. Midis viteve 1984 dhe 1989 Veizi shërben si profesor muzike në Gjimnazin e Beratit. Në Mars të vitit 1984 Valentini bën hapat e para në krijimtari...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Agim Krajka

Alban Furtuna

Aldo Shllaku

Limoz Dizdari

Palokë Kurti

Gent Myftaraj

Nikolla Zoraqi

Olti Curri

Jorgo Papingji

Ferdinand Deda

Tags: Valentin Veizi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet