Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elsida Sinaj (Eli)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
  • Emri i Vërtetë:
  • Elsida Sinaj
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Elsida Sinaj (Eli) është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore shkodrane. Elsida Sinaj është një nga këngëtaret popullore në fokus të qytetit të madh të veriut e cila ka talentin e duhur për vazhduar trashëgiminë e qytetit, të cilin ajo e do shumë. Ajo preferon të njihet vetëm si “Eli” dhe ka pasion këngën popullore megjithëse këndon jo vetëm atë shkodrane, por edhe të trevave të tjera të Shqipërisë. Ka edukatë muzikore të marrë në shkollën e muzikës në Shkodër, por e ka lënë të “mërzitet” fizarmonikën për të cilën ka ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentKallma Cigaren

E Humba Bastin


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Shamsah

Himena Ymeri

Habibe Ostreni (Bibe)

Ajkuna Anxhaku

Jola Puci

Morena Reka

Hirushe Xhemali

Aurora Ndoj

Siciliana Mazi

Entela Zhula

Tags: Elsida Sinaj (Eli), Elsida Sinaj, Eli, Eli Sina


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet