Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elta Ademi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  70
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
BIOGRAFIA: Elta Ademi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Elta Ademi ka fillur te merret me muzike nga mosha 9 vjeqare. Ka marre pjese ne shum festivale ku eshte shperblyer me çmime te mdryshme. Per here te pare ka marre pjese ne Festivalin “Ylberi “ me kengen “Shkupi e Prishtina” e cila u shperblye me vendin e 2 te atij festivali. Pastaj me kengen “Qfar Dua “ morri pjese ne Festivalin “Kosova Fest” dhe u shperblya me vendin e 3. Ne festivalin “Femijet e Gezuar” ne Ferizaj me kenge “Party ne Prishtinë”...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Lorina Dula

Anika Berisha

Blinera Muzhaku

Arbnora Rexhepi

Erza Hoti

Jona Zeneli

Sala Jashari

Albana Berisha

Renata Bakalli

Donika Nuhiu

Tags: Elta Ademi


Komente mbi këtë artist