A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eltina Minarolli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  34
  • Vendlindja:
  • Pogradec 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Eltina Minarolli është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Periudha e studimeve 4-vjecare në Liceun Artistik "Tefta Tashko" ne profilin klasik, ka qenë një ndër periudhat më të bukura sikurse janë përgjithësisht. Ishte periudha që e njohu për herë të parë me skenen dhe publikun. Më pas pranohet në "Akademin e Arteve te Bukura' per Kanto, duke pas parasysh konkurrencën mjaft të madhe që ka ekzistuar aty. Nje sere koncertesh klasike dhe jo vetem në Itali koncerti "Donne", greqi "Balkan concert", Zvic...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

3 (2018)

Dhjete(10)or Acoustic (2016)

Best Of (2014)

Tek Ti Dua Te Jem (2010)


» Dërgo Një Këngë »

Uragan (Tedd Remix)
Merrme Prane Vetes
Vetem Nje Puthje
Stay
Born Free
Kristalet Blu

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Lili Gjidodaj

Erga Halilaj

Kamela Islamaj

Elia Zaharia

Ingrit Gjoni

Jonida Maliqi

Eneda Tarifa

Rezarta Shkurta

Rezarta Smaja

Zaimina Vasjari


Tags: Eltina Minarolli, Eltina, Eltina Minarrolli, El-Tina

Eltina Minarolli në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019