TEKSTESHQIP

Eltina Minarolli
Lloje Puthjesh
Lyrics

Je pertej, me nje puthje te zjarrte
Ne kete zemer e kam une si fat
Diten lej, lej une zemren te shkoje
E kam borxh si te kam une ne loje

A je mire, kur te puth te prek ty,
Per dy sy nuk e di a je ti
Zemer gjej, gjej kur dua kam fat,
edhe jeten e shes si kete nate

Je pertej, me nje puthje te zjarrte
Ne kete zemer e kam une si fat
Diten lej, lej une zemren te shkoje
E kam borxh si te kam une ne loje

A je mire, kur te puth te prek ty,
Per dy sy nuk e di a je ti
Zemer gjej, gjej kur dua kam fat,
edhe jeten e shes si kete nate

LLOJE PUTHJESH TE LUTEM KERKOJ,
JAM E LODHUR DHE S'DUA T’PRANOJ
PERSE TI NUK DI VET KAM NEVOJE
E NJOH VETEN, E VETEN, E VETEN SHIJOJ

PER KETE JETE UNE KAM BORXH U SA SA
E DI VETE TI KUR DUA SA SA
PUTH FRENGJISHT JE ME MUA SA SA
MESO TE PUTHESH, QENDRO TI PERBALLE

BOY: (YEAH… TI JE LIMON TANI KUR E MENDON, ME BUZET E TUA TI TE LUTUR ME KERKON, ME KERKON TI TE PUTH TE JEM ME TY, ME KERKON TI TE DUA TE JEM ME TY. JAM PERTEJ PRA ME NJE PUTHJE TE ZJARRTE, TI ME KETE ZEMER UNE TY S’TE KAM SI FAT…)

STROF-REF.

JE PERTEJ… ETJ

DËRGOI: