TEKSTESHQIP

Eltina Minarolli
Merrme Prane Vetes
Lyrics

Cdo cast, kujtimet me mall
ne rruget e dashurise
gjithmone kerkoj te kthehem pas

Une marr shikime nga larg
drite leshojne, mesazhe pa fjale
ne zemer dergohen dhe treten ngadale
tek ti...

Dy hapa prane, dy hapa larg
dy zemra dashuruar jane
drite leshojne mesazhe pa fjale
rahin per ty..

Dy hapa prane, dy hapa larg
dy zemra dashuruar jane
drite leshojne mesazhe pa fjale
ne zemer dergohen
dhe treten ngadale tek ti...

REF:
Merrme prane vetes
ta ndjej une trupin tend
ta ndjej une doren tende
ledhatimin qe me cmend

Merrme prane vetes
mos ndjej me deshperim
ta ndjej zemren tende
qe cmend shpirtin tim..2x

Nuk jam, nuk jam po s'ishe ti
U ndame per nje kotesi e me s'u pame
si stinet kalojne ditet por me pare
ti me ngrohje ne te ftohtin acar...

REF: 2x