TEKSTESHQIP

Eltina Minarolli & Frekan
Natë Pasioni
Lyrics

Qielli sonte yje plot
une pas vetes te shtrengoj
lutemi te mos mbaroj
nate e bukur plot pasion

Ma jep doren
le te shkojme
kapim diellin
te vrapojme 2x

Ref.

Dhe ne qiell ne pikturojme
emrin tone pergjithmone
syte e tu sa here shikoj
une ti prek ti ledhatoj

Puthjet trupin dritherojne
prane zemres me shtrengo
ma jep doren le te shkojme
kapin diellin te vrapojme