TEKSTESHQIP

Eltina Minarolli
Let The Rain Kiss You
Lyrics

April rain is coming down
It wakes me up
Spring is ready to open up
And to welcome love

Trees from the past wake up
And there I stop
He gives me a kiss on my chest
The bed turn into stars

Let the rain kiss you
Let the rain sing you a lullaby
Let the drops fall upon your head
Let the rain love you and stand by

Let the rain kiss you
Let the rain sing you a lullaby
Let the drops fall upon your head
Let the rain love you and stand by

Shiu i Prillit po zbret nga qielli
Me zgjon mendimet filloj kerkoj
Pranvera sot hap panairin
Sot dashuria po triumfon

Endrrat nga e kaluara zgjohen
Aty mundohem une ta ndaloj
Mbi gjoksin tim me jep nje puthje
Dhe shtrati kthehet ne meteor

Let the rain kiss you
Let the rain sing you a lullaby
Let the drops fall upon your head
Let the rain love you and stand by

Let the rain kiss you
Let the rain sing you a lullaby
Let the drops fall upon your head
Let the rain love you and stand by

Let the rain let the rain
Let the rain let the rain