Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elton Ismaili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Elton Ismaili është një këngëtar i njohur. Elton Ismaili eshte nje kengetare i talentuar nga Tropoja. Ai ka realizuar dy videoklipe te sukseshme ku njeri e ka titullin Pare plot dhe tjetri Sonte kallet dhe ka bere nje kenge tjeter per Sali Berishen. Ai ka marre pjese ne disa turne verore ne te gjithe Shqiperine me disa kengetare te tjere te talentuar te rrymave te ndryshme muzikore. Ai gjithashtu eshte student ne Universitetin Europian te Tiranes. Më datë 14 Shkurt 2014, Elton Ismaili ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Anaid

Elis Nova

Endrit Shani

Alsked Rrenja

Arjan Toci

Ardian Qokaj

Arif Dushaj

Gerald Zyfi

Agron Llakaj

Julian Mustafa

Tags: Elton Ismaili, Elton Ismalaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet