Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elvir Hasani - Lutja  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

16/12/2011

2011-12-16T00:32:28+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lutja" kënduar nga Elvir Hasani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Elvir Hasani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bekim Selami - Lutja

Un te i madhi zot e kam ba nje lutje
Me pas nje dashiri mos me pas vujtje
Per mu i madhi zot beri mrekulli
Ma pranoj lutjen me takoj me ty

Ref
Ti je ajo per te cilen jam lutur
Ti je ajo qe me ban te lumtur
Ti je per mua pikerisht ajo femer
Qe kam kerkuar me shpirt dhe me zemer

Cdo her te gjidhe ju kam thhan te verteten
Uroj ta kem nje fat ashtu sic jam vet
Per mu i madhi zot beri mrekulli
Ma pranoj lutjen beri mrekulli.

Ref
Ti je ajo per te cilen jam.lutur
Ti je ajo qe me ban te lumtur
Ti je per mua pikrisht ajo femer
Qe kam kerkuar me shpirt e me zemer

Amet Azizi - Lutja

Një jet' të mir' fillova me ty,
Por ajo nuk zgjati shum',
Ëndrrat i zhduke krejt për nji,
Premtimet t'gjitha i hodhe në lum',
Tani e di se më nuk të kam,
Prandaj lutem e të kërkoj,
Edhe njëherë të të kem pran',
E pastaj le të mbaroj.

T'i lutem Zotit që ësht' i madh',
Veç një dëshirë të ma plotsoj,
Vajzën time të ma kthej prap',
Pastaj dheu le të më mbuloj,

T'i lutem Zotit që ësht' i madh',
Veç një dëshirë të ma plotsoj,
Vajzën time të ma kthej prap',
Pastaj dheu le të më mbuloj.

E di fort' mirë se ti mendon,
Se un' më nuk kam fuqi,
Se jeta pa ty nuk më kalon,
Dhe pa ty s'ka dashuri,
Mendove se kur tradhëton,
E lumtur do të jeshë vet',
Por dije se ashtu gjat' nuk shkon,
Të gjitha të kthehen n'kët' jet'.

Por prap' se prap' un' për ty s'do t'qaj,
Edhe pse ende un' ty të du,
Sikur ta dije se ç'është vaj,
Kurr' për jet' s'ishe largu,
Por prap' se prap' un' për ty s'do t'qaj,
Edhe pse ende un' ty të du,
Sikur ta dije se ç'është vaj,
Kurr' për jet' s'ishe largu.

Por prap' se prap' un' për ty s'do t'qaj,
Edhe pse ende un' ty të du,
Sikur ta dije se ç'është vaj,
Kurr' për jet' s'ishe largu,
Por prap' se prap' un' për ty s'do t'qaj,
Edhe pse ende un' ty të du,
Sikur ta dije se ç'është vaj,
Kurr' për jet' s'ishe largu.
Më Shumë Këngë Nga Elvir Hasani:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet