A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ema Qazimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  85
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 64 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Ema Qazimi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. E martuar me Prof.Dr. Ramazan H. Bogdani, ka një vajzë, Ershela Bogdani. Konsiderohet si një nga personalitet më të padiskutueshme të artit skenik, në fushën e interpretimit të këngës shqiptare. Në vitin 1972, kreu Shkollën e Mesme Artisitke “Jordan Misja” në Tiranë, në degën Teori muzike. Në vitet 1973-1977, përfundon studimet e larta dhe diplomohet në degën e Aktrimit, pranë Fakultetit të Artit Skenik, në Akademinë e Arteve Tiranë (sot Universi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Trendeline Dhe Kenge


» Dërgo Një Këngë »

Zemërzjarrta Moj


Artistë Të Ngjashëm:

Alida Hisku

Paro

Dava Gjergji

Shpresa Gashi

Antigona Qena

Nazmie Hoxha

Liri Rasha

Mimoza Mustafa

Gerta Heta

Monika Salihu


Tags: Ema Qazimi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019