A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Emily Dickinson

Tags: Emily Dickinson

(1830-1886)  

Emily Dickinson është një poete e huaj. Emily Elizabeth Dickinson ishte një poete amerikane. E lindur në Amherst, Massachusetts, në një familje të suksesshme me lidhje të forta komunitare, ajo jetoi një jetë më së shumti introvertuese dhe tërheqëse. Pasi ka studiuar në Akademinë Amherst për 7 vjet në rininë e saj, ajo kaloi një kohë të shkurtër në Seminarin Mount Holyoke para se të kthehej në shtëpinë e familjes së saj në Amherst. E konsideruar një e çuditshme nga vendasit, ajo u bë e ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  5

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017