A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Emin Aliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  12
  • Mosha:
  • 19 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Emin Aliu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Emin Aliu filloi te kendoje ne vitin 2012. Ai ka nje familje shume te talentuar ku vlen te permendim babain e tij Sami Aliu (tekstshkrues), xhaxhin, te njohur si Zena Aliu (kengetar), hallet ta njohura si vajzat e shkupit apo vajzat e Zenes. Më datë 2 Qershor 2012, Emin Aliu publikon videoklipin "Shkruaje N'leter". Më datë 26 Qershor 2018, Emin Aliu publikon videoklipin "Rrehni Defat". Muzika e këngës u punua nga vetë Emin Aliu, teksti u sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Erion Ajro

Leart Ajeti

Yll Bislimi

Flamur Plakaj

Art Hajredini

Agon Goqi

Pellumb Hajdari

Stenaldo Mëhilli

Marly

Loni Haklaj


Tags: Emin Aliu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019