Emin Aliu
Emin Aliu
Emin Aliu
  • Vendlindja:
  • Shkup
  • Jeton në
  • Shkup
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 9 Mars 2000
  • Horoskopi:
  • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Emin Aliu është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Emin Aliu filloi te kendoje ne vitin 2012. Ai ka nje familje shume te talentuar ku vlen te permendim babain e tij Sami Aliu (tekstshkrues), xhaxhin, te njohur si Zena Aliu (kengetar), hallet ta njohura si vajzat e shkupit apo vajzat e Zenes.

Më datë 2 Qershor 2012, Emin Aliu publikon videoklipin "Shkruaje N'leter".

Më datë 26 Qershor 2018, Emin Aliu publikon videoklipin "Rrehni Defat". Muzika e këngës u punua nga vetë Emin Aliu, teksti u shkrua nga Sami Aliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Xheni.

Më datë 30 Dhjetor 2022, Emin & Argjend Aliu publikojnë videoklipin "Nanë Faleminderit". Muzika dhe orkestrimi i këngës u punuan nga vetë Emin Aliu, ndërsa teksti u shkrua nga Sami Aliu. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 5