Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emin Aliu - Zuna Nje Kang Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Aa o zuna nje kang une
O rash ne dert e
Oh ni shqiptar more, me na gjet e
Aa more shyqyr bana per selamet
O lame ardheun vllazn me i siklet e
Aa o moj kala, kalaja e shkrete medet
Aa o u renofsh more, o rafsh ne det e
Aa u renofsh more, prej termetit
O ndave shpirti, o prej atdheut e
Aa o ku i kam shokt une
O le tum kjajn e
Aa o le tum kajn me lot si lumi
Aa more iken shokt vllazen
Mkan lanun vet
O mkan lan vet more nbjeshk Tuszdrumit a mdet.
O nbjeshjk Tuszdtumit o kur Jam dal e
O kfillu ni fiqir i zie e
O nterr te zi o vllazen jena met, o veq po pysim per ardheun e
O prej bardaki der nvakaf e
O cadrat ngreta, bajrak en bajrak e
O thirrma jakollin prej bardakin
O aman shoke qysh do gjinet çaji gjinet çarja a


Ky tekst u dërgua nga Dren KrasniqiEmin Aliu
Publikimi: 06/12/2018


Emin Aliu - Zuna Nje Kang
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zuna Nje Kang".
3. Video është e këngës "Zuna Nje Kang", por nuk këndohet nga Emin Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Emin Aliu:


Komente 0