A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Emine Toska

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  31
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Emine Toska është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Aktore e kengetare, e diplomuar ne Akademin e Arteve ne Prishtine dega-aktrim kl.prof. Faruk Begolli, tash ne perfundim te Master per Regji ne Akademin e Arteve ne Prishtine. Te realizur mbi pesedhjete role ne shfaqje te ndryshme e ne dhjetera filma te metrazhit te gjate dhe atij te shkurter. Asistente ne disa projekte filmike e teatrore. Regjisore dhe menaxhere e shfaqjes "Bora e kuqe". Anetare jurie dhe musafire speciale ne shume festivale mbar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Miranda Hashani

Valbona Xeka

Lora Braha

Fikrije Lushaku

Mimoza Mustafa

Aida Baraku

Eliza Hoxha

Enkelejda Arifi

Miradije Aliu

Syne Loshi


Tags: Emine Toska, Emi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019