A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eminem

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  114
  • Emri i Vërtetë:
  • Marshall Bruce Mathers
  • Vendlindja:
  • St. Joseph, Missouri 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Eminem është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Marshall Bruce Mathers III', I njohur me emrin e tij te skenës Eminem (i modifikuar EMINƎM), është një reper amerikan, producent dhe aktor. Eminem fitoi famë menjëherë në 1999 me daljen e albumit kryesor të tij “Slim Shady LP”, me të cilin fitoi dhe çmimin për Rap Albumin më të mirë në Grammy Awards (Viti 2000). Albumi i radhës, The marshall Mathers LP, ishte albumi më shpejt i shitur në historinë e Shteteve të Bashkuara. Ky i fundit e rriti famë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Nelly

50 Cent

Will.I.Am

Marc Anthony

Akon

Enrique Iglesias

Justin Timberlake

Arash

Sting

Guy Sebastian


Tags: Eminem

Eminem në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019