Emir
Emir
Emir
 • Emri i vërtetë:
 • Emir Nexhipi
 • Vendlindja:
 • Kumanovë
 • Jeton në
 • Francë
 • Mosha:
 • 27 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 8 Mars 1996
 • Horoskopi:
 • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Emir është këngëtar i njohur. Eshte i njohur per kenget e tij sidomos te stilit hip hop me tema te ndryshme (dashurie). Profesionin e muzikes e filloi qysh ne femijeri dhe eshte shume i pelqyer sidomos nga gjinia femerore. Keto vitet e fundit nuk ishte edhe aq aktiv ne projekte, por 2017 e solli ate me kengen e re "Biseda Jone", qe po pelqehet shume nga fansat. Eshte i njohur per tekste te mrekullueshme, te cilat i shkruan vet.

Më datë 7 Nëntor 2017, Emir publikon videoklipin "Melek", në bashkëpunim me Lannex.

Më datë 13 Korrik 2018, Emir publikon videoklipin "Kthema Zemren", në bashkëpunim me Hevzi Kumanova. Teksti u shkrua nga vetë Emir. Për orkestrimin u kujdes Shaban Isenaj.

Më datë 29 Shtator 2018, Lannex publikon videoklipin "Hije", në bashkëpunim me Emir.

Më datë 14 Prill 2019, Emir publikon videoklipin "3 Vitet Tona", në bashkëpunim me Hevzi Kumanovën.

Më datë 27 Janar 2022, Emir publikon videoklipin "Asniher", në bashkëpunim me BIGG. Teksti i këngës u shkrua nga Emir & BIGG.

Më datë 10 Shtator 2022, Emir publikon videoklipin "Bjondina Jem". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Emir.

Më datë 19 Shkurt 2023, Emir & Hevzi Kumanova publikojnë videoklipin "Pikturë". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Emir & Hevzi Kumanova.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 5