Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Emir - Malli I Vjetër  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/07/2012

2012-07-04T17:55:19+00:00Ref.2x.
Sot ësht nje dit e re por serish malli i vjeter
Dashnin e coptove sikur kjo leter
pa ty nuk mund te jetoi
pa ty nuk mund te vazhdoi
Ti je jeta ime pa ty nuk mund tduroj.

fryn nje er e leht
ma kujton Janarin
sonte un po qaj
me mall shikoj kalendarin
kalun plot kohë
e haLe stkom pa
e kam shum vështir
pse po kerkon mu nda
prap jom i vetem
ty jo nuk te kom
prap afrohet Gushti
eh me ty nuk jam

-prap jom i vetem
ty jo nuk te kom
prap afrohet Gushti
eh me ty nuk jam.

Nuk e di qka po
mendon
kur veten e shikon
po pres diqka hala
amo ti nuk po ndryshon
NUK E DI PSE TI PO
SHKONNN

A ka ma dashuri
A veq nje melodi
ne tingujt e gitares
tingllon nje zë per ty
Eh sa koh jon bo
veten un e lendoia
nje jet te lumtur
me ty e ëndrroja

Ref.2x.
Sot ësht nje dit e re por serish malli i vjeter
Dashnin e coptove sikur kjo leter
pa ty nuk mund te jetoi
pa ty nuk mund te vazhdoi
Ti je jeta ime pa ty nuk mund tduroj.

Kujto puthjen e par
nen chati qe ta dhash
kujto fjalen e fundit
un ty kur ta thash
binte nje shi i qet
at dit dhe un lotoja
per mu nuk kishte jet
nese ty nuk tperqafoja
ma dhe fotografin
dy pika lot te ran
mle me puthjen e fundit
smujta 1 fjal me ta than
edhe pse kejt i kom
n'jet time po mungon
me jep shpresa t'jetoj
nuk e di pse po shkon
un e dija tverteten
por vetem kam hesht
si gjith kam shpresuar
e ne heshtje tkom desht
askujt si kam treguar
po me shpirt kom qa
e ti zemren time
keq e ki vra

Nuk e di qka po
mendon
kur veten e shikon
po pres diqka hala
amo ti nuk po ndryshon
A ka ma dashuri
A veq nje melodi
ne tingujt e gitares
tingllon nje zë per ty

merre lapsin zemer shkruj
foton kqyre edhe vuj
per mu fillo ti mendo
se nuk jam une i huj
mi jep krej qysh ti dhash
mendo njejt qysh un thash
prap krej i lash
veq me ty mu kon bashk

Si kom than i kom ndje
po per ty zemra po rreh
skom ndryshu jom apet i
njejt
pse ti mu ndryshe pom njeh
falma zemren pa pritu
dashurom pa u mendu
athu me kon ti me mu
met kallzu qysh une te du
jom lind me jetu per ty
po vdes pat pa me sy
qa kom bo i boj per ty
eh ti shpinen me ma kthy
qe ni sen o i vertet
pa ty nuk ndihem i qet
kur tkom afer jom si mbret
ti kur shkon un po mes vet
mbi te gjitha dashuria
e masanej lumturia
ti i bon drit udhve tmija
jo sum vyn mu pasuria
se pasuri tkom ty
e gjith bota jemi nji
ti mke mu un tkam ty
bashk jetojm ne dashuri

Ref.2x.
Sot ësht nje dit e re por serish malli i vjeter
Dashnin e coptove sikur kjo leter
pa ty nuk mund te jetoi
pa ty nuk mund te vazhdoi
Ti je jeta ime pa ty nuk mund tduroj.


Më Shumë Këngë Nga Emir:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet