Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Emir - Ata Sy  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

01/01/2013

2013-01-01T14:29:59+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ata Sy" kënduar nga Emir.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bimi Mustafa - Ata Sy

ref2
Me ty t'miren e kam pa
me ty t'keqen e kam nda
e ne fund jam vra...

Fjal per fjale t'kam besu
asnjeher nuk kam dyshu
se ke mem tradhtu

Ata sy, syt e zi,
ata sy me lan ne vetmi
Ata sy, syt e zi
ah ata sy ishin krejt tradhti

ref2
Nje pjes t'shpirtit ma ke kput
e mke lan n'vetmi me vujt
mke than ZOTI t'rujt

Pse krejt shpirtin s'ma ke marr
edhe zemra t'me ishte ndal
pse mke lan te gjall.

Ata sy, syt e zi,
ata sy me lan ne vetmi
Ata sy, syt e zi
ah ata sy ishin krejt tradhti

Ata Sy Sy Te Zi
Ata Sy Me Lan Ne Vetmi
Ata Sy Syt e Zi
ah Ata Sy Ishin Kejt Tradhti

Andos - Ata Sy

Sa herë që jeta më lëndon
Sa herë që jeta më trishton
Sa herë që jeta si hije kalon
Tek ajo rruga thjesht ndalon
Thjesht ndalon

Ref.:
Ata sy unë kurrë s'do t'i harroj
As koha as dhimbja nuk më mjaftojnë
Ata sy unë kurrë s'do t'i harroj
Lotët e saj çdo natë do t'i kujtoj

Sa herë që jeta më ndryshon
Sa herë që jeta më harron
Sa herë që jeta më largon
Tek ajo dritën ma kujton
Tek ajo dritën mua ma kujton

Ref.:
Ata sy unë kurrë s'do t'i harroj
As koha as dhimbja nuk më mjaftojnë
Ata sy unë kurrë s'do t'i harroj
Lotët e saj çdo natë do t'i kujtoj

Ata sy unë kurrë s'do t'i harroj
As koha as dhimbja nuk më mjaftojnë
Ata sy unë kurrë s'do t'i harroj
Lotët e saj çdo natë do t'i kujtoj

Ata sy unë kurrë s'do t'i harroj
As koha as dhimbja nuk më mjaftojnë
Ata sy unë kurrë s'do t'i harroj
Lotët e saj çdo natë do t'i kujtoj

O sa të doja vetëm unë e di
O sa të doja ti kurrë s'do ta dish

Skender Buzoli - Ata Sy

A ki tash rrahati
Qe prishe di dashni
Veprove pa mendu
A deshirove kshtu?
Jo nuk e lam dit,
Erdh fundi pa e prit!
Dashuri me fat
Nuk mahet me inat

Ref:
Ata sy mu ata sy mkan mashkru
Mkan lendu mallkoj veten kur te pash
Tash shum te du shum te du

Tregom kan sod e ki
Kush tash tjep furzi
Ku isha xhith me ty
Shikoj vendet me sy
Jo kur stu kam nda
Ato ditet e renda
At kujtohet n‘mend
Kur tkam ardh un at wend

Ref:
Ata sy mu ata sy mkan mashkru
Mkan lendu mallkoj veten kur te pash
Tash shum te du shum te du

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Emir:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet