Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emir - Të Uroj Fat  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

06/05/2012

2012-05-06T18:34:50+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Të Uroj Fat" kënduar nga Emir.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Emir i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Kobra aka Helmusi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

- Yeah kobra, e ky sen i dedikohët krejt atyne që jonë n`dam,
T'prishun .. E jo ma shumë tri psojnë, ani kishe dashni ?!

Pyte zemrën merre, n`qoftëse t`kan therre, n`qoftëse t`kesh lere,
N`qoftëse m`lyp bjere, n`qoftëse s`don le tjetrin n`to e ke,
E t`uroj fat mbi dhe se ti për mua ma nuk je !!!

A t`kujtohët kur u ndam, kur ma jepe dorën për herë t`mram,
Ftyra dicka t`keshi, unë t`kqyra mos po kan, si dy vet n`lakmi t`asaj që quhet dashni..
Përtej asaj ku s`dishim, s`dishim ku ka kufi. Menja e madhe midis nesh e vedija e
Vogël rrafsh na bojke shpesh, e kjo botë n`a u doke gogël. Kur u qartsha si për shembull,
Me shoqe kur dilshe, "a e ke gjetë naj tjetër ti a, leje pse nuk merrshe ? " :@
- prandaj plackat ti i mledhshe, m`thojshe: kqyr far shekulli oo,
Unë e kisha prej dashnis n`shekullin e n`21-ë, u nis`she përtej rrugs,
Une knej t`thirrsha prap, plot ndodhi tilla rrall herë u kthejshe ti me vrap...
ehh qishtu koha eci, dicka ngeci, une prap po eci shpesh pa fjalë sikur memeci
dy fjalë rregullim i dickajës, ishalla ki fat e na shihmi përtej dyjajës.

Refreni:

Pyte zemrën merre, n`qoftëse t`kan therre, n`qoftëse t`kesh lere,
N`qoftëse m`lyp bjere, n`qoftëse s`don le tjetrin n`to e ke,
E t`uroj fat mbi dhe se ti për mua ma nuk je !!!

E ni kohë që shkoj, t`njejtën kohë koha shkoj, dicka po kujtoj kur s`kujtoj dicka muhoj,
Cdo kush ka ni t`kalume, ja t`mirë ja t`vrazht, gjojm rrugë kur kerri thehet e thojmë qishtu s`u dashtu.
Kush fajtor?, fajin kërkush s`ja hedh vetes, vec dicka di, që si dhamë krah t`vërtetës.
Kjo kang qudi sikur shfaqje teatrale, titullin " t`uroj fat" si serial me plot skandale.
A kena pas ditë t`mira?, s`di, s´jom i sigurt, vec ni sen e di që t`kqijat gjithmonë na kanë mujt.
Ket kang me shkrujt e di që m`shfaqet kujtimi, po ti ike nga lindja e unë nga perëndimi.
Aj princi i bardh me kali t`bardh, n`jeva shumë mirë që t`kish ardh.
E ajo princesa prej kali e rrxume ka met n`kto vargje, për mu e harrume.

Refreni:

Pyte zemrën merre, n`qoftëse t`kan therre, n`qoftëse t`kesh lere,
N`qoftëse m`lyp bjere, n`qoftëse s`don le tjetrin n`to e ke,
E t`uroj fat mbi dhe se ti për mua ma nuk je !!Më Shumë Këngë Nga Emir:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet