Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emir - Vet Kena Mbet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

perqafimet, u harrun kejt takimet
fotot mesazhet inqizimet
mardhanjet dhe me mu kejt intimet
fundi fundit shum o ka m'dhimet
qe nuk mujta mi pajtu, idhnimet
ngjarjet per te cilen pom hidhet
mi sha, amo pom kapin dridhjet
me pa, qfar munimi pom vidhet

perbes kena dal n'faqe t'zez
dikush per dikon ska shpres
me shpirt e me mish me lodhje e djers
ktu nuk erdha me bo lojna
ke e jonja zemer o e jonja
u ndertu per shum vjet e u prish me pak shkronja
un hala nuk pe di sha po dojna
kur gjithqka qe e kem nuk e gzojna

per çudi veq me pa n'qfar niveli
kena ardh - veq mu nal me kshyr seri
façe bardh ktu dikujt i takon nderi
n'lidhjen ton zemer cili ke misteri
mos em thuj jena kon t'ri axhami
po ti shof ata lot nsy n'at shami
po boj lutje - un per ty ne xhami
me beso , n'paranoj me ke shti

mos tem thojn qe ska pas kurfar vlere
edhe pse ti je ndryshe ksaj here
mi lidh syt une t'njof pi ere
llogarite kush ma shum ka dasht pi neve

ti kishim te njejtat mendime
sikur ni vakt
ti kishim ne te njejtat zemra
do t'ishim bashk

ref2
edhe kur mo sdo te jem i pari
ne lidhjen ton
une prap gjitha ti fali
veq i joti ka mu kon

Edhe n'ato dit te ftoft janari
vet ka me mbet
Kur zemren do t'ma ngrin acari
vet ka me vdek

i perlotur, ne kujtime i ndotur
si mund t'ket faj kjo zemer e lodhur
si mund te jem une tash i rehatshem
cdo gabim s'mund t'jet i pafalshem
i pandalshem, e ke pa jom i pakapshem
e don jeten time? - jom i gatshem
me ta dhon, cdo qeliz trupit me ta fal pergjithmon
un jom ndjenja e vertet qe e ke pas najher
mun me fol keq per mu po so fer
eja sonte eja me mer
me ço ku te dush , me bon ti sha dush
me beso se jom mush
me hidhrime plot, me gezime plot
asniher n'jeten time sjom ni si sot

jon mledh, gjitha fjalt qe jon hedh
nga dy njerz qe skan dasht mu qel
nket menyr, ka mujt ndryshe mu zgjedh po ke shtir
su bo mir? - e pra pyte pak veten
kush si na e ka pas jeten
e kush si na e pat dashnin
se tash pom doket hiq spo na nin
t'jem i sinqert shum her pres telefonata
her knej her anej u barta
ska muj , vite , as dekada
qe mun e nal ket dashni qe e pata
per ty - se bashk i falem kejta
po mas ndarjes po vike urrejtja
qe kurr n'jet sna ka ardh
per moralin qe ke ftyren ma zbardh

sme pengon as ni sen per te ti sme ndalon
ky so fundi dashnis edhe pse, dashuria helmon
cdo pjes e imja veq ty te takon
po kalon , nveshtirsi ti kto net pi çon
cili mashkull me zavendson
cili mashkull me shum se un te don

harmoni, tjeter kun ti nuk gjen lumturi
tjeter kujt ti si fal dashni
tjeter kon ti me mu e tradhton n'sy
se ncdo koh ncdo ven t'rri n'kry
tkam besu kur ke thon jon kry, krejta
per cdo gje qe e bojm sjon t'drejta
asniher ne jet nuk t'rrejta
e tash rrejm te dyt , sfolim drejt ma
Emir
Publikimi: 03/07/2016


Emir - Vet Kena Mbet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vet Kena Mbet".
3. Video është e këngës "Vet Kena Mbet", por nuk këndohet nga Emir.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Emir:


Komente 0