Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emir - Kam Vdek Per Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  22

Kam ni anderr qe e njeki
Kam nje zemer qe me vdeki
Kam dike qe sun pe preki
Dhe diqka qe smund ta ceki
Kam ni lot ketu ner sy
e ky lot s'osht pa arsy
se nime teper jom thy
kur vendosem per me kry
kur vendosem per me lon
e mos mu kthy
me erdh ndjenja met urry
met ardh ngat edhe met pshty

Jam shkatrru sa mo nuk ka
veq pi zorit pata sha
vetem veten pe ha
sha ka mbet tjeter me pa?
pa u bo nuk mbeti gja
thashetheme kish hala
nuk kish dhimbje ma te madhe
me pa e mos me fol ma
nuk kish dhimbje ma te madhe
me lon kur zemra nuk mun
sepse ate qe e kisha
per ton jeten ma ndalun

Kam pak zo sun pe çes
kam do pytje, sun po ves
jam i mbusht me plot stres
se per ty jom ka vdes
dikur kesh shum i lumtur cdo mengjes
tash cdo dit perjetoj po jetoj un me ves
ku kam met ku po mes
ku jom kon e ku kom ardh
njerzimi pe shprehn dashnin
amo dashni po shoh rrall

kam bo qmos, ke bo edhe ti
pse nuk e bon tani
po mdoket mshef shum sene
e hajt kallxom sha di
per qfar arsyje rri
ne heshtje e nuk fol
pse po e mallkon jeten
vetveten po e lodh
pse po e mallkon tjetren
ti me mu smun mu kon
pse po e lexon fleten
e kurxho smun me thon

se un i fola do sene
veq sa met hek pi mene
ti sje problem ngjithçka
po problem i zemres teme
se ne zemren tem osht i shkrum vetem ni emer
e mbi ket zemer dikur shkeli veq ni femer
e kur than se mtradhtove, ti thave se gabove
po tradhtia so gabim apo ndoshta e harrove?

nuk ishte let aspak, se at e kisha nxhak
meraki mbet merak, per mundsi sbohet llaf
ni foto e vjeter me mbeti mbi raft
mu kujtu para mu kur lotun dy syt e kaft
um shtinen ne gjynah, po mi thon skisha çka
po edhe nese pata, hiq zemra nuk um la

kjo per neve ish marrzi
se dashnia lyp dashni
ah sa keq kur e mendon
shpirti bardh me fat t'zi
fat i nemt ah fat i nemt
ah perbes mu prishen ment
qfar te keqe te kam bo
qe ti sot po me sheh shtremt
qe sot me plot krenari
bohesh kishe st'dhem
ne ket bot as ni njeri
mos qilloft nee venin tem

mbetsha , o kurr mos mbetsha
keshtu si meta dje
kur po mi permen tkshijat
pse t'mirat nuk mi sheh
ti mir e din se
ti mir e din PSE
une kurr nuk te thash shko
une kurr nuk te tham kthe
ja bone tzezen vetes
tash koha mas nuk vje
edhe fjalve ma tsinqerta
tash vlera po i bje

vdeksha , o per ty vdeksha
se nashta ma mir bohet
mun me ndryshu kejt pamjen
amo dashnia s'ndrrohet
çajo mbeti e njejt
amo pak nuk po kuptohet
kur un cdo dit po digjem
si mund zemra te ftohet
si ka mundsi t'largohet
jo ska rendsi kush gzohet
vin veturat me mar nusen
se ajo po martohet..
Emir
Publikimi: 03/03/2017


Emir - Kam Vdek Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kam Vdek Per Ty".
3. Video është e këngës "Kam Vdek Per Ty", por nuk këndohet nga Emir.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

0
2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Emir:


Komente 0