Emira Ademi
Emira Ademi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}



Biografia

BIOGRAFIA: Emira Ademi është një këngëtare e njohur. AUTOBIOGRAFI: Për herë të parë jam ngjitur profesionalisht në skenë në festivalin Nota Fest, me këngën “Dua”. Me këtë këngë filloi suksesi im në skenën e muzikës. Fillimi karrierës muzikore ka qenë paksa i vështirë, mirëpo ja dola dhe me punë arrihet çdo gjë... Kam marrë pjesë në shumë festivale në të gjitha trevat shqiptare, ndërsa jamë shpërblyer në festivalin Polifest në Kosovë dhe “Çelësi muzikor”, poashtu në Kosovë, ku në Polifest mora çmim...

>> Lexo gjithë biografinë >>




Lidhje



💿 Albume




Komente 3