Emmi Rushiti
Emmi Rushiti

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Lecce Itali
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 5 Tetor 2005
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja

Biografia

BIOGRAFIA: Emmi Rushiti është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Emmi është shumë e talentuar edhe në vizatim. Asaj i pëlqen shumë edhe të lexoj libra dhe është një nxënëse e shkëlqyer vetëm me nota të mira në mësime. Në Dhjetor 2017, Emmi Rushiti fiton Festivalin e 32-të të Këngës për Fëmijë “Tingujt e Adriatikut” 2017 në Durrës me këngën "Të Bukurat Stinë", gjithashtu pjesëmarrëse në Festivalin Kombëtar të Shkodrës në vitin 2018. Emmi ka marr pjesë tek "Unë këndoj" dhe ka fituar cmimin e parë me këngën...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1