Emmy
Emmy
Emmy

(1989-2011)

  • Ndërroi jetë më:
  • 28-02-2011
  • Emri i vërtetë:
  • Elsina Hidersha
  • Vendlindja:
  • Skrapar
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Emmy është këngëtare e njohur. Zemra e këngëtares Elsina Hidersha e njohur me emrin e artit “Emmy” është ndalur së rrahuri me 28-02-2011 paradite në Spitalin Ushtarak në Tiranë. 22 vjecara nuk ka mundur ti mbijetojë plagëve të rënda të marra në kokë nga një përplasje me makinë, në orët e vona të së shtunës në të dalë të një pubi në afërsi të zones se Varrit të Bamit”, në Tiranë. E reja ndodhej në koma dhe mjekët kishin deklaruar se lëndimet në tru ishin shume te renda dhe vetëm një mrekulli mund ta shpëtonte. Policia ka arrestuar si autor biznesmenin kosovar Aziz Kelmendi, 44 vjec, pasi akuzohet se është autor i plagosjes së qëllimshme të këngëtares së re. Elsina Idershai 22-vjeçarja me origjinë nga Skrapari ndryshe Emmy, është bërë e njohur katër vitet e fundit në Shqipëri dhe Kosovë.

Në Maj 2007, Emmy merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Kerkoj".

Më datë 29 Maj 2008, Emmy publikon videoklipin "Loje Fjalesh". Me këtë këngë, Emmy merr pjesë në Zhurma Show 2008 në vitin 2008.

Në Nëntor 2008, Emmy merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Pse Te Dua Ty".

Në vitin 2008, Emmy publikon albumin "Loje Fjalesh".

Në Maj 2009, Emmy merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Nuk Ke Guxim".

Në Dhjetor 2009, Emmy merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Let It Play".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: McOni McOni   Annonim Annonim  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Emmy »

Komente 1