TEKSTESHQIP

Endrit Ademi
Tradhtare E Bukur
Lyrics

Te pashe rruges kur kalove
Krah per krah me ate qe m'tradhtove
Loti nsy, nuk u ngri
Smbaj inat, vec merzi

Sa te kam dasht une ty
E ti me t'keq ma ke kthy
Sot e lumtur ne krahet e dikujt tjeter

Sa te kam dasht une ty
E ti me t'keq ma ke kthy
E pa sheruar mbeti plaga e vjeter

Krejt mi more, mi more, krejt mi more
Vec dashnia me mbeti ne zemer

Krejt mi more kur shkove me harrove
Tradhtare e bukur
Emer dhe mbiemer

Sa ftohte akull zemra jote
Me mall do t'dal prej ksaj bote

Qaj per ty, ti se din
S'te vjen keq, per tradhti

Sa te kam dasht une ty
E ti me t'keq ma ke kthy
Sot e lumtur, ne krahet e dikujt tjeter

Sa te kam dasht une ty
E ti me t'keq ma ke kthy
E pa sheruar mbeti plaga e vjeter

Krejt mi more, mi more, krejt mi more
Vec dashnia me mbeti ne zemer

Ref:x2
Krejt mi more kur shkove me harrove
Tradhtare e bukur
Emer dhe mbiemer

DËRGOI:
INFO
Projekti muzikor u përcoll tek audienca e gjerë i plotësuar me mjaft shije me një videoklip, për produksionin e të cilit është bashkëpunuar me ASHA. Ky videoklip u publikua me datë 16 Shkurt 2019. Komponues i muzikës dhe autor i fjalëve të tekstit rezulton të jetë Kreshnik Avdiu, teksa këngën e orkestroi Florent Boshnjaku.