A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Florent Boshnjaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Florent Boshnjaku është një autor këngësh shumë i njohur. Florent Boshnjaku është një nga kompozitorët më të suksesshëm dhe i njohur veçanërisht për pjesëmarrjen si kompozitor në Festivalin e Eurovizionit 2012, ku kënga "Suus" e kënduar nga Rona Nishliu arriti në vendin e 5-të, renditja më e lartë në historinë e pjesëmarrjeve të Shqipërisë në Eurovizion. Kënga u konsiderua gjithashtu si një prej këngëve më të mira shqiptare. Ka lindur në Gjakovë, por ka mbaruar shkollën e mesme të shkollës fillore dhe m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Oda

Ish-Anëtar i grupit

Fillimi I Fundit

Ish-Anëtar i grupit

Ilirët

Profili

Twitter

Profili

SoundCloud

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Pandi Laço

Avni Qahili

Shpëtim Saraçi

Ilir Berani

Arsim Bunjaku

Bini Nebihu

Gojart Ferati

Dorian Gjoni

Nikolla Zoraqi

Marenglen Boja


Tags: Florent Boshnjaku

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019