Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Londër 
BIOGRAFIA: Oda është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Grupi "Oda" është formuar në vitin 1994 në Londër dhe është një Rock Band shqiptar i Viteve '90. Grupi “Oda” eshte nje prej rock bendeve kosovare me te pelqyera. Qe nga viti 1998 kur edhe u publikua albumi i fundit, i titulluar po me kete emer “1998”, grupi u shpernda ne te kater anet e botes, duke lene pas vete hitet e pavdekshme te cilat i shoqeruan adhuruesit e tyre deri me sot. Anëtarët e Grupit "Oda" kanë qenë (pothuajse të gjithë ish-anë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Florent Boshnjaku

Ish-Anëtar i grupit

Asdren Rrahmani

Shto profile

zyrtare1998 (1998)

Rrugë E Mbarë (1995)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Grupi Tonic

Grifshat

Djemt E Drinit

Bon Bon Band

Jutbina

Grupi Aida

Ngroba

Udha E Shkembit

ParadoX

XXL Band


Tags: Oda, Grupi Oda, Dukagjin Lipa

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet