A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ilirët

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  31
BIOGRAFIA: Ilirët është një grup artistësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Grupi ILIRET eshte formu ne vitin 1981 dhe po at vite e kan bere inxhizimin e pare ne RTP. Kenga e pare eshte titulluar "MERITA" dhe ne at vite ka qen hiti ma i madh edhe sot kjo keng mbahet ne mend. Iliret kan qen grupi me aktive ne vitet 80ta dhe 90ta kan editur mjaft kenge, por veçohet si grup i cili ka qen shum prezent ne paraqitje LIVE dhe jan te njohur me stilin e tyre rock folk dhe sot e asaj dite ata e kultivojn kete stil. Ne kete grupe k...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Shemi (Ilirët)

Ish-Anëtar i grupit

Valton Beqiri

Ish-Anëtar i grupit

Florent Boshnjaku

Shto profile

zyrtare

Ilirët Me Miq (2015)

Moj Kosove (2012)

Tri Pika (1996)

Iliret & Ganja 1 (1994)

Zgjohu Kosovë (1990)


» Dërgo Një Këngë »

Qaj Mirvete
Oj Selvo Oj Selvi
Jeta Në Gurbet
Shum Po M'pëlqen
Rini Thuaja Kënges
O Jete E Zeze
Shamija E Beqarit
Fjalet E Qiririt
Treni I Fundit
Mixha Mursel


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

O.T.R.

Etnon

NRG Band

Skillz

Elita 5

Tingulli 3nt

T.B.A.

Babastars


Tags: Ilirët, Iliret, Shemi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019