TEKSTESHQIP

Endrit Shani
Per Ty
Lyrics

S'eshte e lehte ta them me goje,
fjalet shum me ngaterrojn
prej kohesh ti me frymezon.
kete kenge ta dedikoj.
Ndryshe nga cdo experience,
mendjen time e more lehte.
ate dite qe ty te kisha prane,
kjo esht cka kisha ndermend.

ref:
Kjo esht nata,shiko ne sy,
zemer te dua ... vetem ty,
si ne filma afer vjen ,dhe puthemi.

s2:
Mos mendo se jam i urte,
me kedo tjeter flas vec une,
ndoshta ti sje nga kjo bote,
dhe gjuhen tende se flas dot.
Neser te premtoj do flas,
dhe me vone dicka te tjap,
kete kenge,qe ti te vish me pas,
e prekur nga ky refren.