A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eneda Tarifa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  182
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Eneda Tarifa është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Eneda Tarifa, një nga këngëtaret më të spikatura të muzikës së lehtë shqiptare, që prej fillimit të viteve 2000 la gjurmë të pa kontestueshme fillimisht me hitin e saj të parë “Ika larg”. Ky sukses do të pasohej nga dhjetra këngë, koncerte e gara muzikore ku Tarifa ka shkëlqyer gjithmonë, shpesh duke u vlerësuar me çmime të rëndësishme në rajon. Muzika ka qënë gjithmonë pasioni i saj më i madh, por jo i vetëm. Tarifën e kemi parë si moderatore të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Eurovision

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Nuk Ja Vlen
Fairytale
Nuk Mund Te Marresh


Përkthime (6)


Artistë Të Ngjashëm:

Eltina Minarolli

Rezarta Smaja

Elia Zaharia

Lili Gjidodaj

Alketa Vejsiu

Rezarta Shkurta

Jonida Maliqi

Juliana Pasha

Çiljeta

Ingrit Gjoni


Tags: Eneda Tarifa, Eneida Tarifa, Eneida Tarifaj, Enejda Tarifa

Eneda Tarifa në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019