A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eneda Tarifa

Përrallë ➡ Märchen

 Shqip ➡  Gjermanisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Bertbrac


Përrallë

Kjo përrallë e do
Një shpërblim
Një fund nga ato
Siç vetëm unë e ti dim
Me shumë lot
Dhe akoma më shumë çmenduri
Me shpirt dhe vetëm vetëm dashuri

Oh ti, je ajo ndjenjë
Që unë kam besim
Dhe frikë jo nuk e ndjeje

Une ndaj të dua
Une të dua…
Dhe harroj për ty
Dhe kujtoj për ty..çdo gjë
Ndaj të dua
Une të dua
Dhe harroj për ty
Dhe kujtoj për ty…çdo gjë

Vjen një kohë kur stë mjafton
Ajo që ke dhe përfundon
Veten bosh ti e gjen
Dhe aty, unë vij tek ty
Është vendi ku shpirti im gjehet

Oh ti, je ajo ndjenjë
Që unë kam besim
Dhe frikë jo nuk e ndjeje

Une ndaj të dua
Une të dua…
Dhe harroj për ty
Dhe kujtoj për ty..çdo gjë


Märchen

Dieses Märchen braucht
Eine Belohnung
Eine von diesen Enden
Die nur ich und du erkennen
Mehr Tränen
Und wieder mehr Wahnsinn
Voller Seele und nur nur Liebe

Oh, du bist dieses Gefühl
Auf das ich vertraue
Und keine Angst mehr, der ich Zuflucht gewähre

Darum liebe ich dich
Ich liebe dich ...
Und falle ins Vergessen für dich
Und erinnere mich an alles für dich
Darum liebe ich dich
Ich liebe dich
Und falle ins Vergessen für dich
Und erinnere mich an alles für dich

Es wird eine Zeit kommen, wenn das,
Was du hast, ungenügend ist, und es endet
Leer findest du dich selbst vor
Und dort nähere ich mich dir
Es ist der Ort, wo meine Seele ist

Oh, du bist dieses Gefühl
Auf das ich vertraue
Und keine Angst mehr, der ich Zuflucht gewähre

Darum liebe ich dich
Ich liebe dich ...
Und falle ins Vergessen für dich
Und erinnere mich an alles für dich

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019