Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eneda Tarifa - Nuk E Harroj

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk E Harroj".
3. Video është e këngës "Nuk E Harroj", por nuk këndohet nga Eneda Tarifa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Eneda Tarifa - Nuk E Harroj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

06/06/2009

2009-06-06T13:38:28+00:00Ndodh ne jet qe papritur nje njeri
te behet kaq i shtrejt
dhe portreti i tij i qilter
ne qdo hap te ndjek nga do dit e net

Jo jo un kurr se harroj
me shikimet qe me fali dhe qdo fjal te ngroht
syt e qeshur ta tij djali
qe mes jush nga zemra vjen e me uron

Shpesh e kerkoj neper rruget e atdheut
me kenge shkoj
nuk e di se qme rrebeu
dhe kerkoj qe kenga ime tvazhdon

refren ta ket pergjimon neper rruge e atdheut
me kenge shkoj
nuk e di se qme rrebeu
dhe kerkoj qe kenga ime te jetoj

Dhe pra tani mes jush po shikoj
ne mija njerez syt e tij un ti dalloj
dhe vjen ai nje fjal do me thot
kjo kenga jon refren do mbetet pergjithmon


Ky tekst u dërgua nga D.tinaAkordet:

(Em)Ndodh ne (Am)jet qe papritur nje njeri
te behet kaq i (Dm)shtrejt
dhe portreti i tij i cilter
ne qdo (Am)hap te ndjek (G)ngado dit e (Am)net

Jo jo un (Am)kurr se harroj
me shikimet qe me fali dhe cdo fjal te (Dm)ngroht
syt e qeshur t asaj vajze :P
qe mes jush nga (G)zemra vjen e me (Am)uron

Shpesh e (Am)kerkoj neper rruget e atdheut
me kenge (Dm)shkoj
nuk e di se cme rrebeu
dhe (Am)kerkoj qe kenga (G)ime te (Am)vazhdoj

refren ta (Am)ket pergjimon neper rruge e atdheut
me kenge (Dm)shkoj
nuk e di se cme rrebeu
dhe (Am)kerkoj qe kenga (G)ime te (Am)jetoj

Dhe pra (G)tani mes jush po (Am)shikoj
ne mija (G)njerez syt e saj un ti (Am)dalloj
dhe vjen (G)ajo nje fjal do me (Em)thot
kjo kenga (Dm)jon refren do mbetet (Am)pergjithmon


Më Shumë Këngë Nga Eneda Tarifa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet