TEKSTESHQIP

Eneda Tarifa
Do Ta Them
Lyrics

ne njerin sy po me lind dielli
faqen ma perkdhel nje fllad i lehte.
endrrat me lëne , dita formë merrr,
formen tend te dashur me sjeeelll.
dhe ca e ze e laj fytyren,
bisedoj shtruar me natyren .
ca luleshtudhe marr e ve ne buze
dhe keshtu ia kalon edhe nje dite pa tyyy
zemren hapma se e para do hyj.

ref
do te flas nje fjale e do t'a them prap
do ta tregoj endrren aq sa syte te t'i hap
zerin do t'a coj deri sa te te zgjoj
qe te te jem prane une ylberin do t'a kaloj

ti vrapon ne qeshim dhe larg fluturon
shpata ime magjike nga rete te rrezon
ti afrohesh , largohesh, prap me gaz me veshtron
dhe kur me vjen prane zemra sa nuk me leshon

do t'a them ate fjal' zemren do t'a tregoj.

DËRGOI: